PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InRhbGFudGxpdmUuc3RiLnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Керівник проекту розповіла все, що ви хотіли знати про ТалантLive

09.11.2015

Програма прискореної адаптації спеціалістів ТалантLive дала можливість втілити мрію багатьом молодим журналістам, режисерам, сценаристам – разом з нею вони стали співробітниками самого рейтингового телеканалу країни – СТБ! Менеджер проектів, керівник проекту ТалантLive Анна Полікарпова розповіла про всі етапи адаптації, і дала відповіді на питання, які найчастіше задають організаторам програми.

22

Нам часто задають питання про те, як організовано навчання в програмі адаптації, чим вона відрізняється від існуючих шкіл на інших каналах. Тому я докладно розповім про структуру ТалантLive.

Радикальна відмінність ТалантLive від всіх інших проектів полягає в тому, що це не школа, не програма навчання, а прискорена програма адаптації. За стислий період – 2 місяці – учасники отримують практичні знання, що застосовуються в роботі, потрапляють в реальні умови, пробують свої сили в проектах, які раніше спостерігали по той бік екрану. Ні в одному ВНЗ, ні на яких курсах подібної практики немає. І наставниками стають не теоретики, а професіонали, які працюють на ТБ і роблять найкрутіші шоу в Україні.

Читайте також: Как получить повышение за месяц. Советы сотрудника СТБ

Як проходить відбір на ТалантLive

Відбіркові тури проходять у два етапи. Перший –  це реєстрація. Варто відзначити, що ми розглядаємо тільки форми реєстрації, заповнені на сайті. Надіслані резюме, інформацію, яка вказується в тілі листа, ми не дивимося, бо у нас дуже великий потік людей. Два тижні ми відводимо для того, щоб зателефонувати всім, хто заповнив анкети, і запросити їх на відбірковий тур.

Відбір для однієї людини триває протягом цілого дня. Претенденти приходять на телеканал, та заповнюють анкету. Нам часто ставлять запитання про те, чи потрібно якось готуватися до цього. Ні, до анкетування готуватися не варто. В анкеті дуже прості питання з розряду «Що для вас щастя?», «Продовжіть думку …» або «Задайте кілька питань однієї з відомих особистостей на вибір». Ці питання створені для того, щоб, по-перше, подивитися, як людина мислить, наскільки глибоко вона міркує, як вибудовує пропозиції, хто вона, як особистість. І по-друге, зрозуміти, як претендент на участь у програмі адаптації мислить вже в розрізі своєї професії. Тобто думає він як глядач, або вже може відчути себе по той бік екрану, мислити як журналіст, сценарист. Для режисерів у нас таке ж завдання на відбірковому турі.

1Q8A9865

Для операторів, якщо у нас відкриється такий курс, будуть трохи інші вимоги. Їм потрібно буде підготувати по 5 фотографій різних жанрів, і вони будуть приходити на відбір вже з готовими знімками, а також заповненими даними. До речі, для операторів профільна освіта не обов’язкова, але стане перевагою при відборі.

Дивіться також: Проходи обучение в ТалантLIVE и стань сотрудником СТБ

Після того, як учасники заповнюють анкети (на це відводиться близько двох годин), вони вирушають на екскурсію по каналу. У цей час збирається комісія з директорів Творчих об’єднань, керівників проектів, головних спеціалістів (режисерів, сценаристів), я також приймаю в ній участь. На чолі цієї комісії Генеральний продюсер СТБ Галина В’ячеславівна Пілютікова. За підсумками анкетування приймається рішення, хто з претендентів проходить далі, а з ким ми змушені попрощатися.

Інформацію про тих претендентів, які не пройшли етап анкетування, ми відправляємо на інші телеканали холдингу StarLightMedia (прим. ред. в групу StarLightMedia входять шість телеканалів: СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, QTV), і з ними неодмінно зв’яжуться, якщо ці дані їх зацікавлять.

З тими людьми, які далі беруть участь у відбірковому турі, спілкується комісія. Вони по одному знайомляться з комісією. При зустрічі з ними обговорюють заповнену анкету і з’ясовують мотивацію участі в програмі. Нам важливо розуміти, чому людина хоче працювати саме на СТБ, про що вона мріє, ким бачить себе в майбутньому. Задаються деякі питання для того, щоб зрозуміти, як людина мислить в рамках своєї професії. Ті, хто отримає два плюси – і за співбесідою, і за анкетою, залишаються з нами на 2 місяці, а може і більше.

Читайте також: Участница ТАЛАНТlive побывала на обеде со звездой

Після відбіркового туру студенти розбиваються на свої підгрупи. Починається лекційний період. Протягом одного місяця, з понеділка по п’ятницю, до них приходить спікер з одного з проектів. Це директор ТО, головний спеціаліст або керівник проекту.

Як будується процес адаптації учасників ТалантLive

Півдня лектор вводить учасників адаптації в курс специфіки проекту, розповідає про те, з якими складнощами вони стикаються, діляться досвідом, висновками, які вони зробили за час роботи на своєму проекті.

У другій половині дня лектор дає практичне завдання, яке студенти повинні виконати за певний період часу. Завдання може бути індивідуальним, а може бути розраховане на виконання в підгрупах. Студенти обідають і приступають до виконання.

Читайте також: Как получить повышение за месяц. Советы сотрудника СТБ

День закінчується тим, що фахівець разом з кожним із студентів розбирає виконане завдання, вказуючи на те, що було добре, що не дуже, над чим можна ще попрацювати, що було геніально, що можна відразу пускати на зйомки, а що може не вийти, і які фактори потрібно враховувати.

1Q8A9912

Це дуже цінно, бо за один день учасники ТалантLive опрацьовують цілий проект, і мають можливість зрозуміти, чим відрізняється один проект від іншого, як краще знімати форматні проекти, де знаходити героїв для соціальних реаліті, які типажі цікаві глядачеві в романтичних реаліті і т.д .

Провчившись 5 днів, студенти на вихідних приходять в ті проекти, лекції яких вони прослухали. На практиці в лекційний період вони як спостерігачі – все розглядають, задають питання, зсередини дивляться на знімальний процес.

Читайте також: Сценарист «Все буде добре»: не бойтесь ошибаться и проявлять инициативу

За місяць студенти знайомляться з кожним проектом, розуміють, який з них їм ближче, а в якому вони точно себе не бачать. Лектори в цей час по активності учасників, за результатами виконання щоденних завдань, роблять для себе висновок про те, хто ж зі студентів може підійти в сам проект.

Після місяця навчання ми збираємо очікування від студентів, просимо їх вибрати п’ять проектів, в яких їм хотілося б працювати, і розставити їх у порядку пріоритетності. І так само ми просимо лекторів дати нам імена тих людей, яких їм хотілося б бачити у себе в команді. Ми зіставляємо ці дані, і тоді розподіляємо людей в проекти.

1Q8A9884

Але якщо студента не беруть в той чи інший проект, ми говоримо йому про те, над чим потрібно попрацювати, щоб з часом він міг потрапити в той проект, в який він хоче.

Після лекційного місяця і практики на вихідних, студенти закріплюються за проектами. Це можуть бути групи від 1 до 10 осіб. Спочатку вони спостерігають за роботою, а потім їм дають доручення, наприклад, знайти героя, розробити сценарій, створити список питань, відзняти або зробити розкадрування моменту – тобто якісь невеликі завдання, на яких вони можуть попрактикуватися, і спробувати свої сили. І відразу ж наставник в особі головного спеціаліста проекту  дає їм рекомендації про те, над чим потрібно працювати. У такому ритмі проходить два тижні практики.

На фінальному етапі, який займає останні півтора-два тижні практики, студентам дається самостійне творче завдання. Це може бути що завгодно – фахівці проекту знають типові завдання професії, в якій пробує себе студент. Наприклад, це може бути завдання відзняти якийсь синхрон, розробити історію, або провести кастинг героїв тощо.

На фінальній співбесіді тим же складом, що і на відбірковому турі, ми збираємося, і викликаємо студентів по одному на захист їх творчого завдання. Іноді ми ставимо додаткові питання щодо захисту. Результати підсумовуємо протягом декількох днів. У цей час ми обговорюємо, що було правильно, а що ні, погоджуємо все з проектами, і приймаємо рішення про те, працевлаштовуємо ми людину, або комусь рекомендуємо.

Читайте також: «Хата на тата» открыла двери для участников ТАЛАНТlive

Після цього ми влаштовуємо для учасників адаптаційного періоду свято, на якому озвучуємо результати.

Чи складно було організувати такий масштабний проект?

З такою злагодженою командою – не складно. Директори ТО і керівники проектів легко йшли на контакт, розуміючи цінність підготовки майбутніх співробітників, приділяли час, не дивлячись на свій складний графік, відповідально готувалися до лекцій, щедро ділилися особистим досвідом. А з боку відділу навчання та розвитку, з першого дня запуску ТалантLive до фінального етапу, незамінним фахівцем стала Христина Кравченко. Саме завдяки таким людям в команді у нас «можливо все»!

ПРОДОВЖЕННЯ ІНТЕРВ’Ю ЧИТАЙТЕ ТУТ.