Кожен професіонал своєї справи не тільки добре знайомий з давно відомими істинами, але і створює особисті секрети успіху. Не так давно своїм досвідом зі студентами Медіа Академії ТалантLive поділилися керівник кулінарного шоу «МастерШеф» Андрій Пишний та режисер-постановник проекту Айдер Заіров.
Лекції креативних профі не тільки відкрили студентам нові грані створення телевізійного життя, але і викликали справжню бурю емоцій:
«Існує думка, що чоловікам краще вдається приготувати м’ясо. І це факт. Тим більше, якщо це «м’ясо» – те, що відбувається перед камерами і «маринується» в ідейному соусі в головах-казанках творчої групи не один місяць до приготування. «Неймовірно смачно», – скаже найцинічніший гурман-глядач. І матиме рацію.
Читайте також: Учні ТалантLive: «Негативний досвід – це удвічі корисно»
Якщо ти хочеш вважати себе крутим режисером/сценаристом – будь ним, але не тільки в своїй уяві, а доведи це на ділі. І доводь до тих пір, поки всі навколо не визнають твою крутість. План простий, але як втілити його в життя? Дізнайся все і про все, будь компетентний у всіх сферах, які так чи інакше наповнюють знімальний процес. Думаєш, що це неможливо? Якщо зміг один – зможе і інший, варто докласти зусиль і не сумніватися у власних силах. Але, якщо ти вже вибрав цей шлях, будь добрий, іди до кінця і використовуй кожну секунду для саморозвитку.
«Головне для людини – мотивація», – таку істину отримали від головного режисера в контексті розмови про героїв проекту. Отримали не тільки істину, а й мотивацію для себе.
Якби норми пристойності не забороняли сидіти з відкритим ротом, в повній мірі демонструючи захват і здивування тим, що відбувається, то саме в такому вигляді я б провела лекційний день з Айдером. Мимоволі в пам’яті спливає сцена з фільму «5 елемент»: Лілу, яка намагається дізнатися все про наш світ, поглинає книги, відео – будь-яку інформацію за лічені секунди. Може, Люк Бессон знімав це, грунтуючись на реальних подіях і людях? Може, Айдер – прямий нащадок жінки-прообразу кіношної Лілу? Жарти в сторону! Але факт залишається фактом: жодна Вікіпедія, і навіть сам пан Гугл не розкриє всі сфери і етапи телевиробництва так, як це зробив він. Захоплення, овації і смуток: де взяти сили, час і з чого почати довгий шлях пізнання? Пора менше думати і більше діяти, адже всі погодяться, що «дорогу подужає той, хто йде».
Читайте також: 20 правил тележиття керівника проекту «Зважені та щасливі»
Але ми отримуємо другий розряд від дефібрилятора і повертаємося до реальності, щоб отримати ще одну дозу захоплення професіоналізмом, на цей раз від керівника проекту Андрія. Пре-продакшн, продакшн, постпродакшн – все до найдрібніших подробиць. Схоже, що «МастерШеф» бере в свою армію тільки універсальних бійців.
Два дні, двоє чоловіків, двоє професіоналів. І невичерпна криниця знань від них. Атланти тримають на своїх плечах весь світ. Ці чоловіки – атланти «МастерШеф».
Читайте ще більше відгуків студентів на сайті ТалантLive.